مدیرعامل شرکت حایر تهران از جمله مدیران جوان گروه صنعتی انتخاب است که با توان علمی و عملی درخور تحسین تحولات چشمگیری در این شرکت ایجاد نموده است.حایر تهران هم اکنون از شرکت های پیش رو گروه است که با تولید و عرضه محصولات باکیفیت در سال گذشته پروژه های ویژه ای را در راستای ارتقای کمی و کیفی تولیدات خود تعریف و اجرا کرده است.حال برای بررسی عملکرد شرکت حایر تهران و اهداف و استراتژی های آن در سال ۸۹ گفتگویی با دکتر مهدی معصومی صورت گرفته که در ادامه به بخش هایی از آن اشاره می نماییم.

 

*با هدف آشنايي هرچه بيشتر مخاطبان ماهنامه انتخاب برتر با شركت حاير تهران، لطفا پيرامون توليدات و سطح توانمندي هاي فني – مهندسي اين شركت توضيحاتي را ارايه فرماييد.

با توجه به افزايش تنوع مدل محصولات و همچنين ميزان توليد با كيفيت، اهميت و جايگاه مبحث فني و مهندسي مشخص شده و رشد چشمگير شركت حاير تهران، بيانگر توانمندي هاي تيم فني و مهندسي آن است.

محوريت فعاليت هاي فني و مهندسي بر اساس مهندسي محصول،مهندسي توليد و مهندسي صنايع پايه گذاري گرديده و با توجه به دو بعدي بودن توليدات شركت (مونتاژ لباسشويي و ساخت قطعات فلزي) اهميت دارا بودن نگرش وسيع فني و مهندسي كاملا محسوس مي باشد.در اين راستا اهداف واحد فني و مهندسي بر اساس افزايش مدل هاي محصول و بهينه سازي آنها، بازنگري و ارتقاء تكنولوژي فرآيندهاي توليد و نيز افزايش راندمان و بهره وري توليد تعريف شده است.

*عملكرد شركت حاير تهران را در سال ۸۸ چگونه ارزيابي مي نماييد؟

در سال گذشته شركت حاير تهران پروژه هاي وسيعي در راستاي ارتقاي كمي و كيفي توليدات خود تعريف و اجرايي نمود.

در حوزه كيفي،گريد كيفي محصولات بطور متوسط به A- در انتهاي سال ۸۸ بهبود يافت كه اين مهم، ناشي از تعريف و اجراي پروژه هاي جامع و مسئله محور كيفيت بوده است.

در حوزه توليد، شاهد رشد ۴۰درصدي در سال ۸۸ نسبت به سال ۸۷ بوديم كه اين خود ناشي از شناسايي گلوگاه ها، استفاده بهينه از ظرفيت هاي موجود و نيز افزايش ظرفيت توليد بوده است.

در حوزه فني و مهندسي، پروژه هاي مختلفي براي مستندسازي مدارك و نيز افزايش كيفيت محصولات تعريف و اجرايي گرديد والبته در صورتي كه نگرش و توانمندي هاي فني و مهندسي در راستاي توليد نبود، قطعا به اين رشد نمي رسيديم.

در خصوص منابع انساني؛ باهدف حفظ كرامت انساني و افزايش سطح رضايتمندي پرسنل فعاليت هايي از جمله ايجاد نظام پيشنهادات، تشكيل كميته ايمني و بهداشت، ايجاد فرصت هاي ورزشي-رفاهي، افزايش سرانه كارشناسي، عقد قراردادهاي بلند مدت و… در اين شركت انجام پذيرفته است.

از آنجايي كه كنترل يك فرآيند نيازمند اطلاعات و آمار دقيق مي باشد، يكي از فعاليت هاي مهمي كه در سال گذشته در شركت حاير تهران صورت پذيرفت،ايجاد سيستم هاي مختلف دريافت، ثبت و پردازش آمار در حوزه هاي مختلف بود كه اكنون در تمامي بخش ها سوابق، آماري دقيق براي به كار گيري، آناليز و ارايه گزارشات مديريتي ثبت شده است.

*برنامه هاي اين شركت براي سال ۸۹ چيست و چه اهداف و استراتژي هايي را در اين سال دنبال مي كنيد؟

در سال ۸۹،چشم انداز شركت در راستاي استراتژي گروه انتخاب كه كسب رتبه اول بازار در بخش لوازم خانگي تا سال ۹۱ و نيز جهاني شدن و قرارگرفتن در بين ۱۰ برند برتر لوازم خانگي تا سال ۹۴ مي باشد تعريف شده و نقشه هاي استراتژي شركت نيز تدوين گرديده است. به صورت كلي، محوريت فعاليت هاي شركت حاير تهران در سه زمينه افزايش و ارتقاي كيفيت، افزايش بهره وري در تمامي حوزه ها و نيز حفظ كرامت و تعالي منابع انساني تعريف گرديده است و در اين راستا نيز تابلوي اهداف شكل گرفته و پروژه هاي مورد نياز، حدودا ۳۵ پروژه استراتژي محور و ۸۰ پروژه مساله محور جهت نيل به اين اهداف تعريف گرديده و در حال اجرا مي باشد.

*آيا توليد محصولات جديد در برنامه كاري شركت حاير تهران پيش بيني شده است؟

بله؛ در سال جاري برند BOST به برندهاي توليدي اين شركت اضافه گرديد كه اولين محصول از اين برند در سطح گروه، محصول لباسشويي ۷ كيلوگرمي است. از مزاياي اين محصول خاصيت نانو سيلوري، فناوري هوازا، سيستم ضد چروك، تاخير زماني اجراي برنامه، سيستم هشدار و ثبت زمان، طراحي متفاوت و … مي باشد.

از طرح هاي ديگر ما، توليد انواع مدل هاي لباسشويي دوقلو درظرفيت هاي مختلف ۷ و ۸ كيلوگرم مي باشد كه اميداست تا دي ماه سال جاري شاهد توليد محصولات يادشده باشيم.

با انجام اين پروژه، سبد لباسشويي دوقلو از ظرفيت ۶ تا ۹ كيلوگرم تكميل خواهد شد.

همچنين از جديدترين پروژه هاي سال جاري شركت، پروژه لباسشويي مجهز به سيستم

آبكشي شرعي مي باشد كه فاز تحقيقاتي آن انجام شده و در سال جاري به توليد خواهد رسيد.

در حوزه پرس شاپ نيز با خريداري و راه اندازي چندين دستگاه پرس، اين شركت قادر خواهد بود علاوه بر تامين قطعات مورد نياز گروه انتخاب براي ساير شركت هاي خارج از گروه نيز قطعه توليد نمايد.

*به نظر مي رسد حاير تهران در ثبت ركوردهاي توليد پيشگام است. در اين خصوص و پيرامون ركورد هاي توليد در سال ۸۸ توضيح دهيد.

در سال ۸۸ شركت حايرتهران با همت و تلاش در خورتحسين نيروهاي متخصص خود توانست شاهد رشد ۴۰ درصدي در توليد و رشد ۷۰ درصدي در فروش محصولات لباسشويي نسبت به سال ۸۷ باشد.در واحد پرس شاپ هم توليد سال ۸۸ رشدي معادل ۸۰ درصد نسبت به سال ۸۷ داشته است. ركورد توليد در سال گذشته بالغ بر ۲۰۰۰ دستگاه در يك شيفت بود و در سه ماهه اول سال جاري نيز پلن توليد به طور كامل محقق گرديده است.

*پيام شما به همكاران خود در شركت حاير تهران چيست؟

چنانچه درشركت حاير تهران پيشرفتي حاصل شده است، ناشي از تلاش بي وقفه و خستگي ناپذير پرسنل در تمامي حوزه ها بوده است، اما لزوم دستيابي به اهداف والايي كه براي شركت تعيين شده، جديت و اهتمام مضاعفي را مي طلبد كه با توكل و استعانت از خداوند متعال وبه كارگيري پتانسيل نهفته در شركت امري غير قابل دسترس نخواهد بود.

خواستن، شروع موفقيت است و راه دستيابي به موفقيت، تلاش گسترده و مصمم مي باشد. روبرويي با مشكلات است كه انسان هاي موفق را مي سازد. درصورتي كه همواره از منظر مشتري به كاري كه انجام مي دهيم نگاه كنيم، آن هنگام خواهيم ديد فعاليت مان تا چه اندازه كيفيت و اثر بخشي دارد و با خودارزيابي مستمر مي توانيم به پيروزي دست يابيم. حال بايد گفت؛ مسير و فضاي رشد براي تمامي همكاران باز است، فقط كافي است موقعيت خود را شناسايي نموده و با هدف گذاري، گام هايي مصمم در راستاي نيل به اهداف بردارند.

103