به گزارش مرکز ارتباطات رسانه‌ای گروه انتخاب، برای اولین بار در ایران، طراحی دو نوع محصول ویژه برای ضدعفونی لباس‌ها به‌وسیله فناوری تشعشع نوری و ویروس‌زدایی مواد خوراکی خانواده از طریق فناوری O3 توسط متخصصان بومی و با تکیه بر دانش ملی در اسنوا آغاز شد.

تولید این محصولات از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرهای ایران، در دستور کار واحد تحقیق و توسعه اسنوا قرار گرفت و عملیات طراحی و برنامه ریزی برای استفاده از آنها توسط متخصصان و مهندسان ایرانی در حال اجراست و واحد مهندسی اسنوا نیز می‌کوشد، در ابتدای سال آینده، تولید این محصولات را به خطوط تولید کارخانجات گروه انتخاب اضافه کند.

محصول اولی که تولید آن در دستورکار اسنوا قرار گرفته، ابزاری برای از بین برنده موثر آلرژن‌ها، ویروس‌ها، میکروب‌ها و همچنین باکتری‌های بیرون از خانه است که امکان دارد توسط لباس‌های ما وارد محیط خانه شود. در روند این پاکسازی از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود و مجموع عملیات صرفا با تابش کنترل شده UVC انجام می‌شود که بر اساس تحقیقات علمی، استفاده از این روش به تایید رسیده است.

محصول دیگر اسنوا در این راستا که ابزاری برای از بین بردن میکروب ها و ویروس ها از میوه‌جات، سبزیجات و صیفی‌جات است با استفاده از یک ژنراتور کوچک، اُزن اطمینان از سلامت مصرف را تا حد زیادی ارتقا می‌دهد و جایگزین موثر و مطمئنی برای مواد شیمیایی موجود است.