به گزارش مرکز ارتباطات رسانه ای گروه انتخاب به نقل از ایسنا، امین منانی، در آئین رونمایی از چهار گروه محصولاتِ جدید گروه صنعتی انتخاب به مناسبت یوم الله دهه فجر، با اشاره به محدودیت‌های اقتصادی و مشکلات معیشتی، اظهار کرد: جامعه هدف تولید محصولات گروه صنعتی انتخاب همه اقشار جامعه بوده و در قیمت گذاری کالاها شاخص‌های بالای کیفی، فنی و زیبایی محصولات با توجه به سطح توانمندی آحاد مردم در خرید کالا در نظر گرفته شده است.

وی، با تاکید بر تحریم‌های اقتصادی و خروج برندهای خارجی از بازارهای اقتصادی کشور، افزود: گروه صنعتی انتخاب با برنامه‌ریزی‌های مدون در راستای رشد و توسعه محصولات و همچنین سرمایه‌گذاری‌ در بخش‌های لوازم خانگی و وسایل صوتی و تصویری تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و توانسته چهار گروه محصول جدید مانند؛ دو نوع یخچال‌های سایدبای‌ساید، تلوزیون‌های ال‌ای‌دی 4k، ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک تولید کند.

منانی، ظرفیت رشد در سال جدید را ۱۰۰درصد پیش‌بینی کرد و ادامه داد: در گروه صنعتی انتخاب در حال حاضر ۳ هزار نفر اشتغال داشته که پیش‌بینی می شود با برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای سال آینده و ایجاد ظرفیت‌های تولیدی جدید در همه گروه‌ها، فرصت‌های شغلی دو برابر وضع موجود افزایش یابد.

وی، با بیان اینکه گروه صنعتی انتخاب، در دو ماه گذشته ۴۰۰ نفر اشتغال‌زایی داشته، خاطر نشان کرد: از طریق انتقال دانش فنی و تخصصی به خودکفایی در تولیدات داخلی رسیده و عمده قطعات محصولات این مجموعه در داخل کشور تولید می‌شود.

مدیر حوزه بهره‌برداری گروه صنعتی انتخاب نیز، میزان تولید روزانه را ۳هزار و ۵۰۰ محصول دانست و تصریح کرد: با ایجاد فرصت‌های جدید تولیدی ظرفیت‌های اشتغال نیز در این مجموعه افزایش یافته‌است.

مجید سکوت، با بیان اینکه حدود ۳ هزار نفر در گروه صنعتی انتخاب مشغول به کار هستند، خاطر نشان کرد: رشد اقتصادی و تولیدی این مجموعه در امسال ۴۵ درصد بوده و با توجه به سطح برنامه‌ریزی‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال آینده به دوبرابر افزایش یابد.

وی، ۷۵ درصد قطعات مورد نیاز را تولید داخل دانست و افزود: گروه صنعتی انتخاب، در تولید داخلی قطعات محصولات ۳۵درصد رشد اقتصادی داشته که حمایت‌های اقتصادی و تهسیل روند اداری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بانکی، رونق تولید و فرآیند خودکفایی را تسریع می کند.