به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی انتخاب، دکتر محسن مهرعلیزاده طی بازدید از توانمندی های بزرگترین مجتمع تولیدکننده لوازم خانگی ایران، طرح توسعه کارخانه تولید محصولات صوتی و تصویری گروه صنعتی انتخاب را افتتاح کرد.

سایت تولید محصولات صوتی و تصویری، در زمینی به وسعت ۸۰۰۰ مترمربع فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ با تولید تلویزیون‌های رنگی CRT در ابعاد ۱۴، ۲۱ و ۲۹ اینچ آغاز کرد. پنج سال پس از شروع فعالیت، تنوع محصولات تولیدی این مجموعه با جذب دانش جهانی از ۷ مدل، به ۳۰ مدل ارتقا یافت که ادامه این روند رو به رشد، باعث تولید تلویزیون‌هایی با انتظارت به‌روز تکنولوژیک و هوشمند شده است.

بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا و استفاده از دانش بدست آمده در سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی در راه‌اندازی و توسعه خطوط جدید و همکاری‌های نزدیک با شرکت‌های معتبر جهان و استفاده از تجارب و دانش آنها موجب افزایش عمق تولید در این مجموعه و افزایش قابلیت‌های فناورانه بدون وابستگی در محصولات آن شده است.

در این سال‌ها، روند توسعه‌ای خطوط تولید که با انتقال دانش فنی نیز همراه بوده، افزایش تنوع محصولات را برای این مجموعه در پی داشته است؛ در ابتدای سال ۲۰۱۷ پروژه‌هایی برای کسب استانداردهای لازم کارخانه صوتی تصویری تعریف گردید که در حال حاضر به‌صورت ۱۰۰% اجرایی شده و سایت تولیدی تلویزیون دارای استانداردهای کیفی و فنی می‌باشد؛ همچنین جهت تولید محصولات سایز بالاتر از ۶۵ اینچ و محصولات CURVE خط تولید جدیدی در ماه‌های انتهایی سال ۲۰۱۷ در سایت مطهرضمیر نصب گردید که منجر به تولید محصولات ۷۵ اینچ از نوع ۴K و همچنین تولید محصول ۶۵ اینچ CURVE شد.

این سایت از طریق تکنولوژی و دستگاه‌های پیشرفته در خطوط تولید نظیر دستگاه‌های TDK و AVK به‌منظور مونتاژ تمام‌اتوماتیک بردهای الکترونیکی، دستگاه Soldering تمام‌اتوماتیک، دستگاه BGA، دستگاه شستشوی برد آلتراسونیک، تجهیزات Signal Room جهت تولید شبکه‌های آنالوگ و دیجیتال و برخورداری از اتاق Clean Room، همچنان در مسیر توسعه تولیدات صوتی و تصویری پیش می‌رود.

این مجموعه با در اختیار داشتن خطوط تمام‌اتوماتیک تولید تلویزیون، خط تمام‌اتوماتیک مونتاژ بردهای الکترونیکی و نیز با بهره‌گیری از سیستم مانیتورینگ دارای قابلیت کنترل خطوط، ضمن اخذ گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) از طرف شرکت IMQ، موفق به کسب پروانه کاربرد علامت اجباری از سازمان ملی استاندارد ایران نیز شد.